Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir ve Nasıl Kullanılır ve bundan kar

Kitchou85

Yeni Üye
Katılım
15 Tem 2022
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
213
Kriptokoin – İster daha aktif olmak için motivasyon peşinde olun, isterse egzersiz yapmak için fazladan avantaj sağlamayacak bir fitness tutkunu olun, Sweatcoin vücudunuzu hareket ettirerek ödüller kazanmanın harika bir yolu. Bununla birlikte, gerçek uygulama ve işlevleri dışında, dijital para birimi gibi bir konuyla karşılaşmanız sizi şaşırtmasın.

214

Kripto para birimi ve blockchain gibi gizemli terimlerle boğuşurken, kavramlar olduğundan daha karmaşık görünebilir. Şaşırtıcı kelime dağarcığını geç. Zira Sweatcoin aslında oldukça basit. Jargonu gözden geçirmeye yardımcı olmak için bu kısa yazıyı sizlere sunuyoruz.
Sweatcoin tam olarak nedir?
Yukarıda belirtildiği gibi, Sweatcoin aktif olarak yani hareket ederek kazandığınız dijital para birimidir. Bunu biriktirmek için önce Sweatcoin uygulamasını indirmeniz ve telefonunuzda her zaman çalışmaya devam ettirmeniz gerekir. Dışarıda her yürüdüğünüzde veya koştuğunuzda, adımlarınızı izler ve size sweatcoin (SWC) olarak ödeme yapar. Attığınız her 1000 adım için 1 SWC’nin hemen altında bir coin kazanırsınız.

215

Yeterli SWC biriktirdikten sonra, bunları çeşitli saatler için örneğin spor saatleri, Amazon kredileri, müzik indirmeleri, e-Kitaplar, havayolu milleri veya hediye sertifikaları gibi öğeler için kullanabilirsiniz. Teklifler sürekli değişiyor ve büyük ölçüde Sweatcoin’in çeşitli perakendecilerle yaptığı her türlü anlaşmaya dayanıyor. Bu işlemlerin tümü, hem iOS hem de Android’de ücretsiz olarak kullanılabilen Sweatcoin uygulaması aracılığıyla görüntülenebilir, ancak sweatcoinlerinizi farklı abonelik düzeylerine yükseltmek için kullanabilirsiniz.

Mükemmel bir sistemden uzak
Bununla birlikte, uygulamada birkaç sınırlama var. Birincisi, SWC biriktirmek için koşmanız veya yürümeniz gerekir – etkinlik izleme sadece adımlara dayanır, bu nedenle bisiklete binmek veya yüzmek herhangi bir coi kazandırmıyor. Ayrıca, SWC tahakkuk etmek için dışarıda olmanız gerekir, bu da bir koşu bandında koşmak veya spor salonunda merdiven yapmak da sayılmaz – bazı raporlar evin çevresindeki adımları kaydettiğini söylüyor. Bu kısıtlamanın nedeni, sistemi içeride hacklemenin yollarından kaçınmak. Şirket şu anda bu sorunu çözmek için bir algoritma geliştirdiğini söylüyor.

Aktivite takibi sadece adımlara dayanıyor. Bu nedenle bisiklete binmek veya yüzmek hiçbir koin kazandırmıyor.
Diğer bir sınırlama, her zaman telefonunuza bağlı olması gerektiğidir, bu nedenle bir yürüyüşe çıkıp cihazınızı unutursanız – veya telefona takılmadan koşu yapmayı tercih eden biriyseniz – şansınız kalmaz. Şu anda, uygulamayı herhangi bir akıllı saat veya fitness takip cihazı ile senkronize etmenin bir yolu yok ve şirket henüz bu tür bir uyumluluk için herhangi bir plan açıklamamış durumda.
Ayrıca, uygulama her zaman telefonunuzda çalışıyor olmalıdır. Hızlıca yukarı kaydırır veya çıkmayı zorlarsanız, adımlarınızı izlemeyi durdurur. Neyse ki, uygulamayı ilk indirdiğinizde varsayılan olarak kullanılan bir pil tasarrufu modu bulunuyor.
Kullanıcı incelemeleri arasında, aslında ne kadar pil ömrü tükettiğine dair karışık görüşler var. Bazıları fark etmediklerini söylerken, diğerleri devasa bir pil tüketimi olduğunu iddia ediyor.
Belki de en büyük sınırlayıcı faktörü, temel üyeliğinin kullanıcılarını günde sadece beş token biriktirmesiyle sınırlaması. Temel üyeliğe yükseltme yapılmasına izin verir, ancak bu, sweatcoins’de bir ödeme gerektirir. Örneğin, ayda beş SWC sizi günde 10 sweatcoin kazanmanıza izin verilen Shaker seviyesine getiriyor. Bir sonraki üyelik seviyesi, ayda 20 SWC’ye mal olan ve günde 15 SWC’ye izin veren Quaker’dır. Son olarak, Breaker üyeliği aylık 30 SWC’ye mal oluyor ve günde 20 SWC’ye kadar kazanmanızı sağlıyor.


Sweatcoin ayrıca kısa süre içinde yayınlamayı planladığı bir Trouble Maker üyeliğini de duyurdu, ancak ayda ne kadar tutacağı veya her gün kaç tane SWC’ye izin verileceğine dair herhangi bir ayrıntı bulunmuyor.


Nakit ticareti yok … şimdilik
Birçok yeni kullanıcının Sweatcoin hakkında sorduğu bir soru, para birimini Bitcoin ile olduğu gibi nakit veya PayPal kredisi ile değiştirip değiştiremeyeceğinizdir. Şu anda bu mümkün değil, ancak 2015’te başlatılan uygulamanın şirketin nihai hedefi olduğuna dair söylentiler var.
Konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklamaya rağmen, kurucu ortak Oleg Fomenko, TechCrunch’a Ocak ayında yaptığı uzun vadeli vizyonunun, Sweatcoin’in diğer büyük kripto veya fiat gibi işlem görmesini sağlayacak açık kaynaklı bir blockchain DLT teknolojisi geliştirme planları içerdiğini söyledi.
Ancak şimdilik, para birimi esasen havayolları, kredi kartları ve çeşitli mobil uygulamalarda bulduklarınıza benzer bir ödül programı gibi çalışıyor.

Sweatcoin’in uygulamasına bu linkten ulaşabilirsiniz.
 

Kitchou85

Yeni Üye
Katılım
15 Tem 2022
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Selam olsun kardeşlerim umarım programı beğenirsiniz ben sizin kardeşinizim Radwan ve tüm sorularınızı cevaplayacağım:):)
 

Kitchou85

Yeni Üye
Katılım
15 Tem 2022
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
218

يمكنك أيضًا أن تكسب من خلال مشاهدة ثلاثة إعلانات يوميًا.
 

Kitchou85

Yeni Üye
Katılım
15 Tem 2022
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
.Ayrıca günde üç reklam izleyerek de kazanabilirsiniz.

219
 
Üst