YouTube Videolarından Para Kazanma

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
1. Videolarınızı 10+ Dakika Yapmaya Çalışın
YouTube için 10 dakikadan daha uzun videolar oluşturduğunuzda, reklam geliriyle daha fazla para kazanma şansınız artar. 10 dakikadan uzun YouTube videolarının izleme süresi daha yüksek olacaktır ve bu da söz konusu videoların oluşturacağı reklam geliri miktarına olumlu katkıda bulunur. Ayrıca, ortalama izleme süresi daha yüksek olan videolar, YouTube’nin arama sonuçlarında daha üstte görünecektir; bu, kullanıcıların içeriğinizi görüntüleme şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
2. Diğer YouTube Kullanıcılarıyla İşbirliği Yapın
YouTube videolarından para kazanmak için kullanabileceğiniz bir diğer taktik de, diğer YouTube kullanıcılarıyla işbirliği yapmaktır. Bu, kanalınızı büyütmenize ve içeriğinizi çapraz kitleye açmanıza olanak tanıyan harika bir yöntemdir.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
3. İlgi Çekici ve Bilgilendirici İçerikler Oluşturun
YouTube kanalınızın başarısı için ilgi çekici içerikler çok önemlidir. YouTube kullanıcıları her zaman onları eğlendirecek ya da onlara bir şeyler katacak videoları arar. Kitlenize bu tarz video içeriği sağlayabilirseniz, tüm videonuzu izlemeleri ve gelecekte daha fazla video içeriği için geri gelmeleri muhtemeldir.
Hangi demografinin videolarınıza daha fazla dikkat ettiğini görmek için YouTube analizlerine göz atabilirsiniz. Bunu analizi etmek, ne tür içerik oluşturacağınız konusunda size daha iyi bir fikir verecektir. Örneğin, videolarınızın Gen Z için daha popüler olduğunu fark ederseniz, videolarınızda en sevdikleri kelimelerden birkaçını kullanmayı deneyebilirsiniz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
4. Açıklamalardan En İyi Şekilde Yararlanın
Açıklamalar, YouTube videolarından nasıl para kazanılacağına dair bir başka değerli yanıttır. Kullanıcıların içeriğinizi keşfetmelerine ve içeriğinizi izleyip izlemeyeceklerine yardımcı olur.
Videolarınız için açıklamalar yazarken, önce en belirgin şeylerden bahsedin, daha sonra daha az önemli olanlara doğru gidin. Ayrıca, tüm videoyu izleyenlerin ne kazanacağını açıklamaya çalışın ve önemli noktalarından en az birkaçını belirtmeye çalışın. Son olarak, potansiyel kitlenizin anlayacağı ve ilişkilendirileceği bir dil kullanın.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
5. Tutarlı Gönderiler Oluşturun
Bir YouTube kanalında, içeriklerinizi tutarlı bir şekilde yayınlamanız gerekir. İzleyicileriniz için düzenli bir içerik akışı oluşturduğunuzda, kanalınızdaki etkileşim artar. Bu, çevrimiçi varlığınızdan çok daha fazla haberdar olacakları anlamına gelir.
Yukarıda listelediklerimizin dışında:
  • Videolarınız için göz alıcı küçük resimler oluşturun.
  • Videonuza çekici bir başlık verin ve görüntüleyenleri cezbetmek için başlığınızda tıklanabilir kelimeler kullanmayı düşünün.
  • YouTube arama sonuçlarındaki videoları optimize etmek için etiketlerinizde, başlıklarınızda ve açıklamalarınızda anahtar kelimeler kullanın.
  • Kanalınızın ana sayfasını profil resmi, kapak resmi ve fragman videosu ile güncelleyin.
  • Kanalınızdaki diğer videoları tanıtmak için oynatma listeleri oluşturun.
  • Google Arama Trendleri’ndeki popüler konuları bulun ve mevcut arama eğilimlerine uyacak yeni içerikler oluşturun.
İlk 10.000 görüntüleme eşiğini geçtikten hemen sonra kanalınızı geliştirmeyi bırakmayın. Herhangi bir işletmede olduğu gibi, kanalınızı da ne kadar çok pazarlayıp ölçeklendirirseniz, potansiyel geliriniz o kadar yüksek olur. En kazançlı kanallar, yükledikleri her video için bu adımları izler.
 

Ahmet

Altın Üye
Katılım
15 Nis 2021
Mesajlar
503
Tepkime puanı
22
Cidden çok iyi bilgiler vermişsin hocam
 
Üst