Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
1. YouTube İş Ortağı Programı
YouTube’dan nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız, YouTube İş Ortağı Programı‘nın nasıl çalıştığını bilmeniz önemlidir. YouTube içerik oluşturucuları, YouTube İş Ortağı Programı’na kabul edilene kadar videolarının hiçbirinden para kazanamaz. YouTube kanalınızda 1.000 abone ve 4.000 herkese açık görüntüleme olduğunda, İş Ortağı Programı’na katılmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu, bu sayılara ulaşana kadar hiçbir gelir elde edemeyeceğiniz anlamına gelir, bu nedenle içerik oluşturmaya ve kanalınızın erişimini artırmaya devam etmeniz önemlidir.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
2. YouTube Premium
Kanal reklamları yayınlamanın yanı sıra YouTube’den nasıl para kazanabileceğinizi anlamaya çalışıyorsanız, yanıt: YouTube Premium‘dur. YouTube Premium, kullanıcıların reklamsız videolar izlemelerini sağlayan ücretli bir üyelik hizmetidir. YouTube Premium üyeleri, içerik oluşturucuların bir videolarını oynattıklarında, otomatik olarak ikinci bir gelir akışı elde eder. Reklam tabanlı gelir için YouTube’dan para kazanma kurallarında olduğu gibi, Premium üyelik ücretleri yoluyla elde edilen gelirin çoğu da içerik oluşturuculara gider (toplam gelir dağılımı, Premium üyelerin içeriğinizi ne kadar izlediğine bağlıdır). Premium üyeler ayrıca videolarınızı çevrimdışı olarak indirme ve izleme sürenize katkıda bulunacak şekilde arka planda oynatma olanağına sahip olur.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
3. Kanal Üyelikleri
YouTube kanalınız 30.000’den fazla aboneye sahip olduğunda, kanal üyeliklerinden yararlanarak başka bir gelir akışı da elde edebilirsiniz. Bu, abonelerinizin videolara erken erişimini, yalnızca üyelerin canlı sohbet etmesini vb. avantajları içeren bir üyelik paketidir. İnsanlar, bir YouTube içerik oluşturucusunun dikkatini çekmenin gerçek bir zorluk olabileceğinin farkında olduğundan, özel kanal üyeliklerini kullanır.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
4. Tanıtım Videosu İçeriği
İşletmeler, geniş bir kitleye sahip YouTube kanallarının sahip olduğu potansiyelin farkındadır ve kendi işlerini büyütmek için her zaman bundan yararlanmak ister. Eğer YouTube’de önemli bir abone sayısına sahipseniz, büyük olasılıkla size ulaşan ve ürünlerini para karşılığında tanıtmanızı isteyen işletmeler olacaktır. Bu da sizin için YouTube’den para kazanmanın en iyi yollarından biri haline gelebilir. Fakat bu yöntem ile YouTube üzerinden para kazanıyorsanız, kanalınızın konusuyla ilgili ürünleri kitlenize tanıtmalısınız. Kitlenize yalnızca gerçekten ilgilendiğiniz ürünleri tanıtmazsanız ve bu tanıtımın sadece reklam amaçlı olduğunu anlaşılırsa, bu durum izleyicilerinizin size olan güvenlerini kaybetmesine neden olabilir.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
5. Super Chat
Super Chat, YouTube’dan para kazanmanın popüler yollarından biridir. Bu özellik, videonuza yorum yapan kişinin öne çıkmasını ve belirli durumlarda yorum bölümünün üstüne sabitlemesini sağlar. Dolayısıyla, YouTube’da canlı yayına başladığınızda, akışınızdan para kazanmak için Super Chat özelliğini kullanabilirsiniz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
6. Görüntüleyenleri Ürünlerinize Yönlendirin
E-ticaret yapıyorsanız ya da böyle bir fikriniz varsa, mağazanızı ve ürünlerinizi hem videolarınızda hem de açıklamalarınızda tanıtabilirsiniz. Bu, mağazanız için daha fazla trafik oluşturmanın harika bir yoludur. Mağazanızı henüz açmadıysanız, hazır hale getirdikten sonra, YouTube kanalınızın konusuyla ilgili ürünleri satabilirsiniz.
 

Ahmet

Altın Üye
Katılım
15 Nis 2021
Mesajlar
503
Tepkime puanı
22
Bu maddelere katiyyen uyarsak tamamdır dimi
 

Burak

Altın Üye
Katılım
20 Nis 2021
Mesajlar
500
Tepkime puanı
5
Bilgiler için size teşekkür ederim
 
Üst