Yatırım tavsiyeleri

Hacer.93

Gümüş Üye
Katılım
2 Nis 2021
Mesajlar
334
Tepkime puanı
31
En doğru yatırım nasıl yapılmalıdır.
Bunun için birçok farklı türde seçeneğimiz bulunmaktadır, burada dikkat etmemiz gereken en karlı yatırım nedir? değil de bizim için en karlı yatırım hangisi olacaktır.
1. ALTIN
Altın her zaman iyi bir yatırım aracı olmuştur, dikkat etmemiz gereken nokta fiyat düşüşüne karşı yatrımımızı korumamız gerektığidir. Bunun dışında uzun vadede garantili bir yatırım aracıdır.
2. EMLAK
Emlak'ta uzun vadede yatırım yapılması tavsiye edilen bir taşınmazdır. Dikkat edilmesi gereken durum konutu ederinden daha az'a almak olacaktır. Ederinden aza alabilirseniz iyi bir kar etmiş olacaksınız.
3. YATIRIM FONLARI
Yatırım fonlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar: hissler, tahviller, diğer varlıklar vs. dir. Yatırım fonlarının olumlu yönü fazla çaba harcamadan yüksek gelir elde edebilmemizdir. Bir de olumsuz yönü vardır, bu da paranın belirli bir yüzdesi para yöneticilerine ödenir. Kazanç elde edilmeyen durumlarda ödenen bu yüzde oranı sorun teşkil edebilir.
4.TAHVİLLER
Tahvillerin düşük riske sahip olmaları yatıırm sebeplerinden biridir fakat tahviller paranıza birkaç yıl içinde yüksek bir kazanç getirisi sağlamaz yani paranızı tahvilden çektiğinizde enfalasyonun durumuna göre daha düşük bir alım gücü olabilir.
5.BORSA
Doğru yatırımlar ile para kazanmak için en iyi yollardan biri kuşkusuz borsa'dır. İlk atacağınız adım doğru şirketleri araştırmak olacak. Finansal açıdan en güzel sonuçları almanız mümkün olan bir yatırım aracıdır.
6. DÖVİZ
Son zamanlarda Türk parasının değer kaybetsiyle döviz yatırımı gözde bir yatırım haline gelmiştir. Burada dikkat edilmesi gereken kısım tüm varlıklarınızı veya tüm paranızı dövize yatırmamak olacaktır.
7.SANAL PARALAR
Başta bitcoin olmak üzere birçok kripto para yatırımcıların gözdesi haline geldi. Dikkat edilmesi gerekekn nokta tek bir coin' e yatırım yapmamanız olacaktır. Paranızı bölerek yatırım yaparsanız risk faktörünüz düşecek ve kar elde etme oranınız yükselecektir.
8.HİSSE SENEDİ
Risk durumu yüksek ve aynı zamanda getirisi yüksek bir yatırım aracıdır. Yapmanız gereken gelişeceğine inandığınız bir sektör ve şirket için yatırım yapabilirsiniz.
9.REPO
Satışını yaptığını bir menkul kıymetin geri satın alınması olarak tanımlanabilir. Repo işlemlerinde alıanabilecek olan menkul kıymetlerişu şekilde sıralayabilirz:
devlet tahvilleri
hazine bonoları
banka bonoları
banka garantili banolar
kamu ortaklığı idaresi ve borsa işlem gören borçlanm senetleri
 

dvrzener

Yeni Üye
Katılım
25 Eyl 2021
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Güzel paylaşım. Bahsedildiği üzere en etkili yollardan biri borsadır fakat bu söze aldanıp bilgisiz bir şekilde kesinlikle borsaya girmeye kalkışmayın. Çünkü borsa öyle bir yerdir ki ne yapacağı bilmeyen için hiçbir zaman belli olmaz. Borsa kursu almamış adam mesela deneye deneye öğrenirim diyor. Fakat o iş öyle olmuyor. Çeşitli eğitimlerden geçmeli insan.
 
Üst