Twitch'den YouTube'a Upload Yaparak Para Kazanma

YouTube'da karşılaşmışsınızdır bir çok Twitch yayıncısının yayın kesitleri YouTube üzerinden paylaşılmakta ve yüksek sayılarda hit alınmakta. Bu işin nasıl yapıldığını ve nasıl kısa sürede yükselebileceğinizi anlatıcağım.

Adım 1 : Ünlü Kişileri Bulma
Twitch üzerinde kitlesi yüksek, izlenimleri yüksek kişileri tespit etmeniz gerekiyor. Bu kişileri bulup, listeleyin.
Örneğin : Videoyun, Unlost vs.

Adım 2 : Bir VDS satın alın (Opsiyonel)
Eğer upload hızınıza güveniyorsanız bunu yapmanıza gerek yok. Günde genellikle 50 video indirip yüklemeniz gerekecek tavsiyem bir VDS satın almak.

Adım 3 : Yayınlardaki Önemli Anlar
Yayınları sürekli takip etmenize gerek yok, Twitch'de video clips kısmı bulunuyor önemli anları komik anları izleyicilere kayıt alıyor ve bu videolar yayıncının clips kısmına düşüyor.

Adım 4 : Videoları İndirip / Yüklemek
Videoları indirmek için bir çok servis bulunuyor örneğin idm gibi.
Videoları indirdikten sonra, YouTube kanalınıza yüklemek için depolayın.

Adım 5 : Güzel başlıklar, güzel etiketler
Olmazsa olmaz! YouTube videolarını daha çekici kılmanız gerekiyor. Başlıklarınız etkili, küçük resiminiz çekici ve etiketlerinizin aranma hacmi yüksek ve popüler olmalı.

Adım 6 : Kitle Attırma
İlk videonuzdan direkt kitleniz artmayacaktır :) Forumlarda, facebook gruplarında kısacası sosyal ağlarda videolarınızı paylaşın ve daha fazla kişiye erişim sağlayın.

YouTube'un belirli kriterlerini sağladığınızda para kazanmanız açılacaktır. Başarılar dilerim.