Tiktok’tan para kazanmanızı sağlayabilecek 5 yol bulunuyor.

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
1. E-TİCARET
Tiktok son dönemde ülkemizde gençler arasında çok yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu doğrultuda gençlere yönelik e-ticaret yapmak üzere videolarınızı kullanabilirsiniz. Kısa süreli videolar oluşturulabilen Tiktok’ta bazı videoları ürün tanıtımları için kullanabilirsiniz. Tiktok profilinize de bir bağlantı yerleştirerek e-ticaret mağazanıza izleyicilerinizi yönlendirebilirsiniz.
Tiktok aracılığıyla para kazanmak için en çok önerdiğimiz yollardan biri e-ticarettir. Ancak e-ticarete yönelecekseniz özellikle gençlere yönelik ürünleri odak noktası yapmanız gerekir
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
2. SPONSOR BULMAK
Tik tok aracılığıyla para kazanmanızı sağlayacak yöntemlerden biri de sponsor bulmaktır. Ancak Tiktok’ta sponsor bulmak için en az 50 bin takipçi barajını aşmış olmanız gerekir. Son dönemde Tiktok üzerinden sponsor olan markaların birçoğu minimum 50 bin takipçi talep etmektedir.
Tiktok’ta sponsor bulduktan sonra genellikle markalar videolarınızda yer vermeniz üzere size çeşitli ürünler göndermektedir. Bu ürünleri videolarınız ile uyumlu bir şekilde bir kullanarak sponsorlarınızın taleplerini uygun bir şekilde karşılamanız gerekir.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
3. TRAFİĞİ YOUTUBEYE YÖNLENDİRMEK
Tiktok üzerinde videolarınız izlendikçe para kazanmıyorsunuz ancak Youtube üzerinde bulunan para kazanma sistemi aracılığıyla gelir elde edebilirsiniz. Eğer Tiktok üzerinde videolarınız izleniyorsa ve takipçi edinmeyi başarıyorsanız, buradaki izleyicilerinizi Youtube’de bir kanal açarak bu kanala da yönlendirebilirsiniz. Böylelikle Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
4. CANLI YAYIN
Tiktok ile doğrudan bağlı bir platform olan Live.Ly üzerinden canlı yayın yaparak, Tiktok’taki abonelerinizin izlemelerine sunabilirsiniz. Live.ly üzerinden canlı yayın yapmanın avantajı ise para kazanabilmektir.
Live.ly üzerinden Tiktok aboneliğini yaptıktan sonra bu platform aracılığıyla yaptığınız canlı yayınları izleyen kullanıcılar para ile satın aldığı beğenileri/emojileri sizlere gönderebiliyor. Siz de bu beğenileri toplayarak bu sayede para kazanabiliyorsunuz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
5. SOSYAL MEDYA HESAPLARINI BÜYÜTMEK
İnternet üzerinden para kazanmanın yollarından biri de sosyal medya hesaplarını büyütmek ve bu hesapaları ya satmak ya da reklam yayını yapmaktır. Tiktok’ta geniş bir takipçi kitlesi bulunan kullanıcıların genellikle Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarına da kullanıcılar tarafından yönelim gerçekleşmektedir. Bu nedenle eğer Tiktok’ta bir fenomene dönüşebilirseniz diğer sosyal medya hesaplarınız da doğrudan büyüyecek ve bu sosyal medya hesaplarını ister satarak isterseniz de reklam alarak para kazanabilirsiniz. Özellikle Instagram hesaplarına yönelik reklamlar son dönemin en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.
 

Burak

Altın Üye
Katılım
20 Nis 2021
Mesajlar
500
Tepkime puanı
5
Güzel bilgiler için size teşekkür ederim
 
Üst