Tiktok Para kazanmak için yapılması gerekenler

Admin

Yönetici
Yönetici
Moderatör
Tiktokta para kazanmak için yapmanız gerekenler;
1 Takipçi sayısı çoğaltmak, Bu en önemli şeydir çünkü takipçiniz yoksa para kazanacağınız bir şeyde yok demektir.
2 Takipçi sayısını çoğaltmak için yollar aramalısınız bunun için fikir üretmeli olan fikirlerle yetinmemeli ve onlar üzerinden yürümemelisiniz.
3 Unutmayın sosyal medya çok çabuk tüketim çılgınlığı dediğimiz çılgınlığı en üste çıkarmıştır bu yüzden hep hep yenilikçi olmalısınız. Mesela örnek komik vineler ilk çıktığında önemliydi ama 1-2 sefer izledikten sonra tekrar o video izlenmez buda sizi tekrar izlenmeye yöneltecek şeyler veya bunu yapmıyorsanız bile hep kendinizi tekrar etmeyecek şeyler yapmanızı gerektierecektir.
4 Sosyal Medya gelişmelerini takip edin. Örnek instagramda bir şey popüler olduysa bunu tiktokta ilk siz popüler etmeye çalışın.
5 Sosyal medya hesaplarınızın tümünü bir birine bağlı bir ağ gibi kullanın buda sizin reklamınızı yapacaktır.
6 Yeni akımlar konusunda video çekin ve videonuz bire bir aynı olmasın yada ne bileyim siz akımı başka bir yerde evrilmeye götürün akımın devamı sizden gelsin gibi.
7 Reklam vermeyi bilin türkiyede sosyal medyada para kazanan bir çok kişi saf sosyal medyada kendi çabaları ile büyümeyi hedefliyor bunun için çok başarılı olmalısınız aşırı bir başarı yakalamış olmalısınız buda çok şans işi bir şey şöyle düşünelim siz ilk bir akımı yaptınız ve az çok küçük bir kitle oldu sizden gören çok daha yüksek kitleye sahip biri yaparsa o akım ona mal edilecek ama siz onun reklamını yaparsanız size mal edilecektir.
8 Para vermeden para kazanmayı düşünmek ticari olarak birazcık ütopik ve şans işidir :)
9 Peki bu kadar bilgiye sahipsen sen neden tiktokta para kazanmak için bir şeyler yapmıyorsun sorusu aklınıza gelebilir? Unutmayın ki herkes kendi alanında olmalı ben şuan ne kadar zorlasamda bir kamera önünde bu dediklerimi anlatamam :) Bu biraz kişisel durumlar. Ayrıca herkes tiktokta para kazanacak gibi bir durum mevcut değil. Bunun içindir her alanın kendine göre devleri ve her alanında kendine göre müşterisi ve satıcısı vardır. Kısacası iş bölümü diyebilirim. Mesela ben para kazanmak için sosyal medya danışmanlığı yapıyorum ama ben sosyal medya danışmanlığını bırakıp kendim sosyal medya kazancına odaklandığımda hem kendi iyi olduğum işte müşteri kaybedecem hemde sosyal medyadan para kazanamayacam. Bunun kısacası şu insanlar herkes bir yere yönelir fakat herkes oradan kazansa kimse başka iş yapmaz.
10 Asla kimseyi rakip görmeyin :) Sosyal medyada herkesi sizin işte çalışan bir çalışan olarak görüp onlarla iyi geçinin çünkü internette herkes herkesin reklamını yapabilir.

Nurullah

Altın Üye
Hocam sizin bu mecrada bir planınız var mıdır tiktokta 😂 bu kadar bilgi ve deneyimle..

Ahmet

Altın Üye
Bilgilendirme için teşekkür ederiz

berke

Yeni Üye
bilgi için eyv ama izlenmeyle gelirin alakası varmı