Stok video satmak

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Kimin için: Video çekmeyi seven insanlar.
Kazanç: Kapsamlı bir stok video portföyünüz olduğunda, potansiyel olarak ayda birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz.
Maliyet: Başlamak için iyi bir kamera ve aydınlatma kitine ihtiyacınız var; ayrıca, videolarınızda görüntülemek için ekstralar gerekebilir (veya daha iyisi, paradan tasarruf etmenize yardımcı olması için arkadaşlarınızı ve ailenizi kullanın).
Bu, stok fotoğraf satmaya çok benziyor, yalnızca fotoğraf yerine video çekimiyle ilgili. Büyük stok fotoğraf sitelerinin çoğu, stok video çekimleri için lisanslar da satar ve temelde birisi videolarınızdan birini satın aldığında para kazanırsınız.
Ve iyi haber şu ki, birçok işletme ve pazarlamacının düzenli olarak videolar oluşturması gerekiyor (web siteleri, sosyal medya kanalları vb. için), ancak bu videoları oluşturmanın maliyetleri, özellikle ayda birkaç videoya ihtiyacınız varsa çok yüksek.
Bu nedenle, stok video çekimlerine yönelirler, hazır video klipler satın alırlar ve ardından iyi bir iş / pazarlama videosuna dönüştürmek için video düzenleme yazılımı kullanırlar.
Dolayısıyla, bu rotaya gitmek istiyorsanız, işletmelerin ve pazarlamacıların ne tür videolar kullandığını bulmaya çalışın. Stok video sitelerine göz atmak için biraz zaman ayırın.
 

Burak

Altın Üye
Katılım
20 Nis 2021
Mesajlar
500
Tepkime puanı
5
Benim var birsürü ama telefonum iyi çekmiyor hepsi kalitesiz
 
Üst