Stok fotoğraf satarak para kazanmak

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Kimin için: İnternetten para kazanmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğrafçılar.
Kazanç: Yeterli sayıda fotoğraf çekerseniz, ayda birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz.
Maliyet: Zaten bir kameranız olduğu sürece yok. İyi bir kameranız yoksa, en azından bir tane almak size birkaç yüz dolara mal olur (neyse ki, kamera kalitesi çok geliştiği için o kadar da pahalı olmayan birçok harika seçenek var).
Her online işletme ve pazarlamacının fotoğrafları düzenli olarak kullanması gerektiğinden, stok fotoğrafçılığı popüler bir üründür. Web sitelerinde, satış sayfalarında, e-postalarda, sosyal medyada ve pazarlama kampanyalarında vb. kullanılıyor.
Bu tam zamanlı gelir elde etmenin bir yolu değil. Her satıştan yalnızca bir yüzde alıyorsunuz ve rekabet etmeniz gereken çok sayıda harika fotoğraf var, ancak her ay biraz daha fazla para kazanmanın gerçekten kolay bir yolu.
Ayrıca, fotoğrafçılık konusunda tutkuluysanız, zamanınızı değerlendirmenin ve yol boyunca hızlı para kazanmanın eğlenceli bir yolu.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Ve bir başka şaşırtıcı avantajı daha var; her ay daha büyük bir gelir elde etmenin gerçekten pasif bir yolu. Kapsamlı bir stok fotoğraf galerisi oluşturduktan (400-500 fotoğraf düşünün) ve çeşitli stok fotoğraf sitelerine gönderdikten sonra, arkanıza yaslanabilirsiniz. Ve satışların gelmesini bekleyin, ancak ne kadar çok fotoğraf gönderirseniz, stok fotoğrafçılığından elde ettiğiniz kazançların da artması ihtimali o kadar artar.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
  • Fotoğraflarınızı büyük stok fotoğraf sitelerine ekleyin.
  • Kendi sitenizi oluşturun ve doğrudan satın; bu şekilde müşteri elde etmek daha zor olsa da, çok daha büyük kazanç elde edeceksiniz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Bunu yapmak istiyor ancak fotoğrafçılık becerilerinizden o kadar emin değilseniz, becerilerinizi tazelemek için her zaman bir online fotoğrafçılık kursu alabilirsiniz; Udemy’de hem yeni başlayanlar hem de daha deneyimli kullanıcılar için çok sayıda harika içerik bulabilirsiniz.
 

Ahmet

Altın Üye
Katılım
15 Nis 2021
Mesajlar
503
Tepkime puanı
22
Bilgilendirme için teşekkürler hocam
 
Üst