Satış Ortaklığından Her Ay Düzenli Para Kazanmanızı Sağlayacak 5 Süper Taktik

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
1. TAKTİK: Ürün Tanıtım Blogları Kurun!

Bir ürüne satış ortaklığı yaparak, bu ürünün satışından güzel paralar kazanmak istiyorsanız uygulamanız gereken strateji ürün tanıtım blogları kurmaktır. Yıllardır bu konuda yaptığımız çalışmalar ve testler gösterdi ki, en iyi kazançları ürün tanıtım blogları getiriyor.
Bu şekilde bir blog altyapısı kurarak blogun içine ürünle ilgili tanıtım yazıları ekliyorsunuz… Eklediğiniz ürün tanıtım yazılarına zamanla Google arama motoru üzerinden ziyaretçi akışı olmaya başlıyor. (Buna SEO ismini veriyoruz…)
Ürünün konusuyla ilgili hazırlamış olduğunuz yazılara insanlar geldikçe ve yazılarınızı okudukça ürün hakkında bilgiler alıp sizin satış ortaklığı linkiniz üzerinden ürünün satış sayfasına yönleniyorlar.
Sonrasında ödeme sayfasına gidip ürünü satın aldıkları anda sistem bu müşterinin sizden geldiğini anlayıp komisyonu sizin hesabınıza yazıyor. Ürün tanıtım blogları kurarak satış ortaklığı yapmak istiyorsanız, sistem tam olarak bu şekilde işliyor.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
2. TAKTİK: Ürün Tanıtım Bloglarınıza Odaklı Trafik Çekin!

Blogunuzda paylaşacağınız içerikler ürünün konusuyla doğrudan ilişkili olmalıdır. Bizim amacımız, bloga ürünle ilgilenme potansiyeli olan kişileri çekmek… Rastgele, alakasız konulardan gelen kişileri çekmek değil!
Burada ne demek istiyorum?
Diyelim ki “KİLO VERME” konusunda videolu bir eğitime satış ortaklığı yapıyoruz. Ve amacımız kilo verme konusunda bir ürün tanıtım blogu kurarak Google üzerinden trafik çekmek ve bu kişilere ürünü satmak.
Bu amacımıza ulaşabilmek için çeşitli anahtar kelimeler belirlememiz ve bu anahtar kelimeleri kullanarak blog içeriklerini hazırlamamız gerekir. Çünkü Google arama motoru anahtar kelimeler üzerinden işlemektedir.
Kilo verme konusunda araştırma yapan bir kullanıcı muhtemelen Google’a şu anahtar kelimeleri yazacaktır:
 • kilo verme
 • diyet listesi
 • zayıflama yöntemleri
 • zayıflama yolları
 • zayıflama
 • diyet
 • zayıflamak için
 • hızlı kilo verme
 • zayıflamak istiyorum
 • hızlı zayıflama
 • zayıflamak
 • kilo vermek istiyorum
 • hızlı kilo vermenin yolları
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
3. TAKTİK: Blogunuzu Adwords Reklamları İle Destekleyin!


Blogunuza içerik girmeye başladıktan sonra sitenize hemen trafik akmaya başlamayacak! İçeriklerinizin Google tarafından indekslenmesi için belli bir zamana ihtiyaç var. Bu zaman diliminde organik trafik çekmek mümkün olmadığı için Adwords reklamlarıyla hızlı bir trafik akışı sağlayabilirsiniz.

Adwords reklamları nedir?

Google arama motorunda bir konu hakkında araştırma yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlar arasında bazıları reklamdır. Ve bu reklam organik arama sonuçlarının üstünde çıkar.

Siz de bu şekilde satışını yaptığınız ürünün konusuyla ilgili anahtar kelimeleri belirleyerek bu anahtar kelimelerle ilgili arama sonuçlarında sitenizi 1. sırada çıkarabilirsiniz.

Adwords reklamı verdiğinizde tıklama başı maliyetleri, toplam harcamanızı ve tüm bu reklamların sonucunda ne kadar komisyon kazandığınızı hesaplayarak kampanyalarınızı en verimli şekilde yönetebilirsiniz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
4. TAKTİK: Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın!

Satış ortaklığı yaptığınız ürünün konusuyla ilgili Facebook ve İnstagram sayfaları oluşturarak bu sayfalarda her gün düzenli olarak paylaşım yapabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman blogun yanında sosyal medya üzerinden de organik trafik çekmiş olursunuz.
Organik trafik çekmenin yanında ücretli Facebook ve İnstagram reklamlarından da faydalanabilirsiniz. Satış ortaklığı yaptığını ürünle ilgili bir tanıtım sayfası hazırlayarak bu sayfaya İnstagram reklamı ile ücretli trafik çekebilirsiniz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
5. TAKTİK: Youtube Üzerinden Organik Trafik Çekin!

Satış ortaklığı yaparak her ay düzenli kazanç elde etmek istiyorsanız ücretli trafikten ziyade organik trafiğe odaklanmanız gereklidir. Şimdiye kadar yaptığımız tüm çalışmalar defalarca aynı şeyi kanıtladı.
Peki organik trafik çekmek sadece blog içerikleri ve sosyal medya üzerinden mi olur?
Hayır, Youtube da organik trafik çekmek için harika bir platformdur… Satış ortaklığı yaptığınız ürünlerle ilgili Youtube videoları hazırlayabilir ve video içerikleriniz sayesinde daha fazla organik trafik çekmeyi başarabilirsiniz.
Blogunuzu bir Youtube kanalı ile desteklerseniz başarıya ulaşma ihtimaliniz artacaktır. Ve blogunuz devamlı olarak organik backlink kazanacağı için Google arama sonuçlarında daha hızlı yükselecektir.
Video içeriklerin gücü her geçen gün daha da artmaktadır… Videonun gücünden mutlaka faydalanın!
Ürünle ilgili tanıtım içerikleri hazırlayıp bu içerikleri güzel bir PowerPoint şablonu içinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir PowerPoint sunumu hazırlayın ve bu sunum sırasında ekran kaydı alarak bunu bir videoya dönüştürün.
 
Üst