Pinterest üzerinden para kazanmak

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Pinterest, her ne kadar ülkemizde fazla ilgi görmüyor olsa bile internetten para kazanmak için elverişli bir platform. 120 milyona dayanan üyelerinin %80’lik kısmını şaşırtıcı bir şekilde bayanlar oluşturuyor.
Pinterest, tıpkı İnstagram gibi görsel paylaşıma dayalı sosyal ağlardan biri olmasına rağmen biraz daha farklı bir yapısı var. Platforma üye olmak oldukça kolay. Facebook veya Gmail hesabı ile doğrudan hesap açmak mümkün.
Sosyal medyada mantık hep aynı işler. Sizi takip eden bol sıfırlı bir kitle yoksa online para kazanmayı hayal bile etmeyin. Pinterest üzerinde pano adı verilen kendinize özel sayfalar açıyorsunuz.
Burada belli bir kitleye hitap eden kusursuz görseller paylaşarak takipçi toplamanız gerekiyor. Hedef aldığınız takipçi sayısına ulaştıktan sonra satış ortaklığı yapabilir, sponsor alabilir veya web sitenize ziyaretçi çekerek internetten para kazanmaya çalışabilirsiniz.
Ülkemizde henüz hak ettiği ilgiyi görmediği için internetten para kazananlar tarafından fazla tercih edilmiyor. Fakat yurt dışına yönelik satış ortaklığı girişimleri bu platformda olumlu sonuçlar verecektir.
 
Üst