Öncelikle Instagramda satış yapmanın püf noktaları nelerdir

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
Instagram hesabınız kurumsal niteliğe sahip olmalı
Tabi ki henüz Instagramda işletmeler için Facebookda olduğu gibi bir kurumsal hesap (business account) mantığı ne yazık ki bulunmuyor. E-ticaret siteniz, işletmeniz veya instagramda ürün satmak için kişisel hesabınızdan farklı olan bir hesap oluşturmanız yeterli. Bu hesap üzerinden yapacağınız paylaşımlarınızda kurumsal ama samimi bir dil kullanmaya önem göstermelisiniz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
Etkileyici görseller kullanarak potansiyel müşteri adaylarına ulaşmaya çalışın.
Kimse kötü ve kalitesiz resimleri beğenmek istemez. Doğal olarak da beğenilmeyen ve ilgi görmeyen resimler ile videolar, ister istemez çok daha az gösterim alır. Hangi resimlerin daha çok ilgi gördüğünü geriye dönük paylaşımlarınızı analiz ederek bulabilir ve bu tip paylaşımları tercih edebilirsiniz. Bu instagram satış arttırma tekniğini doğru kullanmanız satışlarınızı ciddi oranda arttıracaktır.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
Mutlaka doğru ve çok kullanılan #hashtag'leri eklemeyi unutmayın.
Takipçilerinizin sayısı belki bugün için az olabilir fakat doğru #hashtagleri seçerek takipçi sayınızı artırabilir ve paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hashtag eklerken Instagramda daha önce bu hashtaglerin ne kadar kullanıldığını görebildiğiniz için, çok kullanılan fakat alakalı hashtagleri kullanmaya özen göstermelisiniz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
E-ticaret sitenize girmeye teşvik edin
Profilinizde ve paylaşımlarınızda mutlaka satışa sunduğunuz ürünlere ulaşabilecekleri e-ticaret sitenizi belirtin. Eğer e-ticaret siteniz yok ise en azından web sitenizi eklemeyi unutmayın. Henüz e-ticaret sitenizi kurmadıysanız e-ticaret paketlerimize bir göz atmanızı öneririz, 15 gün boyunca da ücretsiz deneyebilirsiniz.
Unutulmaması gereken bir konu da Instagramın paylaşımlara tıklanabilir bir link koymadığıdır. Profilinizde e-ticaret sitenizin olması ve oradan ürünlerinizin incelenerek satın alınabilir olması önemlidir. Bu konuda InstaShop sizlere yardımcı olacaktır.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
458
Düşük bütçeler ile reklam yapmaya başlayın.
Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra artık Facebook Ads üzerinden Instagramda da reklam verebiliyorsunuz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Instagramda satışa sunduğunuz ürünlere ait güzel görselleri reklam vererek öne çıkarabilirsiniz.
 
Üst