Makale yazarak para kazanmak

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Kimin için: Yazma becerisine sahip olup, internetten para kazanmak isteyen herkes. Bu beceriye sahip olduğunuzu bile bilmiyor olabilirsiniz. Eğer emin değilseniz, birkaç blog okumaya ve sonra test olarak birkaç makale yazmaya çalışın.
Kazanç: Ne kadar yetenekli bir yazar olduğunuza bağlı olarak, 100 kelime başına 2 ile 35 TL arasında değişir.
Maliyet: yok.
İçerik yazarları, başta blog ve web sitesi içeriği dahil olmak üzere her türlü içeriği oluşturur. Sonuçta bu, SEO amaçlı ve ziyaretçi çekmek için içerik pazarlama stratejisinin bir parçasını oluşturur.
İçerik yazarak para kazanmak istiyorsanız, yazım veya dilbilgisi hatalarınız olmadığından ve içeriğinizin akıcı olduğundan emin olmak zorundasınız.
İçerik pazarlaması, son birkaç yılda popülaritesini büyük ölçüde artırdı; tıpkı her işletmenin bir sosyal medya varlığına ihtiyacı olduğu gibi, her web sitesinin harika içeriğe ihtiyacı vardır.
Bunun nedeni, içeriğin web sitelerinin daha fazla trafik almasına ve daha fazla potansiyel müşteri ve satış oluşturmalarına yardımcı olmasıdır.
İçerik yazarak para kazanmak ilginizi çekiyorsa, içerik talep eden müşterilere ulaşmak için özel platformlara kaydolmanızı öneririm:
  • SadeceON, Bionluk, UzmanKirala gibi siteler makale yazmak isteyenlerin en kolay müşteri bulabileceği başlıca yerler, fakat elde ettiğiniz kazanç üzerinden bir miktar komisyon alıyorlar.
  • Hak ettiğiniz her kuruşun cebinizde kalmasını istiyorsanız aracıları bertaraf etmeniz gerekir. Forumlar, aracısız ticaret için harika ortamlardır. Bolca müşteri olan başlıca forumlar, r10, wmaraci, iyinet vb.
  • Eğer İngilizce veya farklı bir dilde yazmak istiyorsanız o zaman Fiverr ve Upwork ilk tercihiniz olmalı. Alternatif olarak, FlexJobs gibi farklı seçeneklere bakabilirsiniz.
 

Ahmet

Altın Üye
Katılım
15 Nis 2021
Mesajlar
503
Tepkime puanı
22
Ben yazabiliyorum kendime de güvenirim bu konuda
 
Üst