İşletmelerin sosyal medya hesabını yönetin

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Kimin için: Sosyal medyada iyiyseniz, bu sizin için mükemmel bir internetten para kazanma yöntemidir. Özellikle de sadık takipçiler, beğeniler ve yorumlar şeklinde sosyal kanıtınız varsa.
Kazanç: Bu deneyiminize bağlıdır, ancak bir müşteri bir haftalık çalışma için 50 dolardan fazla ödeyebilir (günde yalnızca bir veya 2 gönderi ile fazla çalışma gerekmez). Tam zamanlı sosyal medya yönetimi (bir ay boyunca günde 1-2 gönderi olan birkaç sosyal ağ) isteyen birkaç müşteri edinebilirseniz ve her bir müşteriden ayda 300 dolar kazanabilirsiniz.
Maliyet: Yok. Ancak bu kariyer konusunda ciddiyseniz, görselleri olabildiğince kolay ve hızlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olacak bir sosyal medya planlama aracına ve Canva gibi bir grafik tasarım aracına yatırım yapmak isteyebilirsiniz.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
İş dünyası genellikle sosyal medya yönetimini serbest çalışanlara yaptırır; çok büyük bir şirket olmadıkları sürece tam zamanlı birine nadiren ihtiyaç duyuyorlar, bu nedenle bunu serbest çalışanlara yaptırmak finansal olarak daha mantıklı.
Ve en iyi yanı, bu birçok insanın yapabileceği bir şey, özellikle de sosyal medya çağında doğduysanız ve bunu yıllarca kişisel amaçlar için kullandıysanız.
Elbette ki yaklaşım işletmeler için farklıdır; onlar için uygun güncellemeleri bulabilmeniz için pazarlama hedeflerinin ne olduğunu, şirketin ne yaptığını, ne sattığını ve şirket kültürünün ne olduğunu aklınızda bulundurmanız gerekir.
Ve herhangi bir grafik tasarımı veya Photoshop deneyiminiz varsa, bu kesinlikle çok büyük bir artı. Onlar için videolar oluşturabilirseniz daha da iyi.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Sosyal medya yöneticileri ne yapar?
  • Rakip araştırması
  • İlgi çekici içerik oluşturmak
  • Hesaplara içerik göndermek
  • Platformdaki takipçilere cevap vermek
  • Yaratıcı stratejilerle etkileşimi sağlamak
  • Performansı izleme ve raporlama
 

Ahmet

Altın Üye
Katılım
15 Nis 2021
Mesajlar
503
Tepkime puanı
22
Başka bir işin olmayacak bu işi yaparken
 

Burak

Altın Üye
Katılım
20 Nis 2021
Mesajlar
500
Tepkime puanı
5
Böyle bir işi olan bana ulaşsın
 
Üst