İlkokul 2. sınıfta başlayan üstü kapalı sömürge düzeni...

eyegin41

Bronz Üye
İlkokul 2. sınıfta başlayan zorunlu ingilizce dersleri biraz fazla değil mi. Daha anadilini bilmeyen çocuklarımıza zorunlu İngilizce aklıma çok farklı şeyler getiriyor???

Hacer.93

Gümüş Üye
şahsen ben öyle düşünmüyorum, neden diye soracak olursanız: Bizim çoçukluğumuzda ingilizceye ortokulda ancak geçebiliyorduk bu da bazı şeylerin öğrenilmesini zorlaştırıyor. Dünyanın birçok yerinde bırakın ilkokul 2. sınıfı Anaokuluna, yuvaya giderken dil eğitimine başlıyorlar ve bu çocuklar kendi ana dilleriyle beraber bu dillere de hakim oluyorlar. Nacizane görüşümdür. saygılar.

eyegin41

Bronz Üye
Tamam ama mesele sadece İngilizce olması. Kore dilleri, Japonca, çince, Rusça...
Şuan için bile çok büyük açık var...

Hacer.93

Gümüş Üye
Tamam ama mesele sadece İngilizce olması. Kore dilleri, Japonca, çince, Rusça...
Şuan için bile çok büyük açık var...
tabiki o dillere de önem vermek gerekiyor. Neden ingilizce derseniz, ingilizce şuan evrensel bir dil nereye gidersen iletişim sıkıntısı yaşamıyorsun. Sebebi budur diye düşünüyorum

eyegin41

Bronz Üye
Bu konuda haklısınız. Ama dil yapımıza uygun olmadığı için sanırım yarım yamalak oluyor.
Çok yakın dillerde tam başarı sağlayabiliriz diye düşünüyorum.

eyegin41

Bronz Üye
tabiki o dillere de önem vermek gerekiyor. Neden ingilizce derseniz, ingilizce şuan evrensel bir dil nereye gidersen iletişim sıkıntısı yaşamıyorsun. Sebebi budur diye düşünüyorum
Oğlum 7 yaşında kore eğitimini tamamlamak üzere. Yapı Türkçemize çok yakın.
Doğru yanlış. Ama doğru olduğuna inanıyorum...

Hacer.93

Gümüş Üye
evet dizin dediğiniz de doğru kendi dilimize yakın ural altay dil ailesinden gelen diller de olsa müfredatta öğrenmek daha kolay olabilirdi

Hacer.93

Gümüş Üye
Oğlum 7 yaşında kore eğitimini tamamlamak üzere. Yapı Türkçemize çok yakın.
Doğru yanlış. Ama doğru olduğuna inanıyorum...
evet haklısınız bunu birkaç kişiden daha duymuştum, korece bizim dil ailemizden öğrenmesi daha kolay