Google Reklamlarından nasıl Para kazanılır/İnternette para kazanma

Hacer.93

Gümüş Üye
Katılım
2 Nis 2021
Mesajlar
277
Tepkime puanı
29
Halihazırda internet siteniz var ve sitenize Google’ın reklamlarını ekliyorsunuz. Reklamların gösterimlerinden ve tıklamalarından para kazanıyorsunuz.
Yani Google reklamlarından para kazanabilmek için öncelikle bir sitenizin ya da blogunuzun olması gerekiyor. Eğer yoksa basit bir şekilde blog kurup içerisine içerikler girip ziyaretçilerinizi artırıp daha sonra da reklamları koyabilirsiniz. Reklamları koyabilmek için ne gerekiyor?
Akla gelen iki tane sistem var. Biri Google Adwords biri de Google Adsense.
Adwords, reklam verenlerin kullandığı sistem, Adsense ise reklam yayıncılarının kullandığı sistem.
Bir siteniz var diyelim siteye ziyaretçi çekmek ya da ürünlerinizi tanıtmak istiyorsunuz bu durumda Adwords’e kaydolup, reklam veriyorsunuz.
Reklam yayınlamak istediğiniz zaman ise Adsense kayıt oluyorsunuz ve şu site benim diyorsunuz. Gerekli doğrulamalar yapıldıktan sonra size yayıncılık yapma hakkını veriyor. Sisteme girip gerekli kodları alıp sonra sitenize yerleştiriyorsunuz ve tıklamalara göre para kazanmaya başlıyorsunuz.
Bu reklamlardan ne kadar para kazanırım derseniz şöyle bir örnek var👇

Günlük ziyaretçi sayınız 10.000 diyelim. Bunların %1’i reklamlara tıklıyor. Yani 100 kişi reklamlara tıklıyor. Tıklama başına da 80 kuruş veriyor. Bu durumda 100 X 0,80 = 80 TL kazanmış olursunuz. Aylık hesap yaparsak, 80 X 30 = 2400 TL.
 
Üst