Evde Yeni Bir Dil Öğrenmenin En İyi Yolları

Hacer.93

Gümüş Üye
Katılım
2 Nis 2021
Mesajlar
334
Tepkime puanı
31
Yeni Arkadaşlar Edinin
Arkadaşlık, yabancı bir dil öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Argo, tonlama ve tavırlarla rahat rahat konuşabilirsiniz, bilinçli ya da baskı altında hissetmeden özgürce pratik yapabilirsiniz!
Kullandığınız Kelimeleri Yabancı Dilde Telaffuz Edin
Araştırmalara göre bir insan anadilinde gün içerisinde 300 ila 350 arasında farklı kelime kullanıyor. Yeni bir dil öğrenirken ilk başta sadece gününüzü kurtaracak kadar kelime bilmeniz ve bunları gün içerisinde sıkça kullanmanız yeterli olacaktır.
Kullandığınız Uygulamaların Dilini Değiştirin
Kullandığınız uygulamanın dilini değiştirmeniz size, zamanla bazı kelimelere karşı düşünmeden algılayabilme yeteneğini kazandıracaktır. Yeni bir dil öğrendiğinizi siz bile anlamayacaksınız.
Araştırın!
Bir dili öğrenmek için ülke veya ülkeler hakkında araştırma yapmanız ilgi alanınızı daha rahat bulmanızı sağlayacaktır. Hem yeni şeyler öğrendikçe daha fazla merak duygunuz artmış olacak hem de yeni şeyler denemek için iyi bir adım olacaktır. Bu aşamada gelecek için planlar listesi yapabilir veya bir seyahat planı hazırlayabilirsiniz. Bunları uygulamanız motivasyonunuzu canlandıracaktır.
Film Veya Dizi İzleyin
Ev konforunda bir dil öğrenmek için en iyi yollardan biri, başka bir dilde yabancı bir film izlemek! Bu sadece yabancı bir dil öğrenmenin en iyi yollarından biri değil, aynı zamanda dilin kültürünü de daha iyi hissedeceksiniz!
Basit Düzeyde Kitaplar Okuyun
Kitap okuyun! Öğrenmek istediğiniz dilde, başlangıç olabilecek şekilde, ilginizi çeken, okuması kolay bir kitap seçin. Ve sonra her gün 10-20 sayfa okumanız size yardımcı olacaktır.
Kendinizle Tartışın
Geceleri iç konuşmaların, vicdan muhasebecilerin yoğun olduğu saatlerdir. Bu konuşmalarınızı bir de öğrenmek istediğiniz dilde yapmayı deneyin. Tamamen baş başasınız. Eğer kendinize soracak sorularınız aklınıza gelmiyorsa, benim önerim “Question Diary” adındaki uygulama sayesinde her gün kendinize hatırlamak istediğiniz sorular sorabilir ve ileride geçmişte ki durumunuzu öğrenmek için okuyabilirsiniz.
Kendi Sözlüğünüzü Oluşturun
bu tamamen size ait, isterseniz resimle çizin isterseniz kendinizce şekiller belirleyin. Tamamen sizin hayal gücünüze göre, istediğiniz şekilde biçimlendirin.
Şarkı Dinleyin – Şarkı Söyleyin
Müzik hayatın kısa molası gibi, kendinize ayırdığınız önemli dakikaları öğrenmek istediğiniz dilde yabancı müzik dinlemeniz, hem kafanızı boşaltmanızda hem de yeni kelimeler öğrenmenizde bolca etkili olacaktır.
1. Sabırlı Olun;
Bir dili öğrenmenin tamamen yeni bir dünyaya adım atmak gibi olduğunu ve biraz zaman alacağını akılda tutmak önemlidir. Deneyimlerinize ve şimdiye kadar kazandığınız bilgiye güvenin ve yabancı dil yolculuğunuzda sizi daha da ileriye götürmelerine izin verin.
2. Konuşun ;
Kendinize bir söz verin ilk yanlışınızda geriye dönmeyin, daha da ileriye gidin. Yanlış veya düzensiz cümleler kurmaktan çekinmeyin. Kendinize güvenin.
3. Dil Öğrenme Programlarını Deneyimleyin;
Birçok kullanışlı ve yaratıcı dil öğrenme ipuçlarına ek olarak, sadece dil öğrenme çabalarınıza yardımcı olmak için bekleyen çok sayıda program var. Bunlara göz atın.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
İngilizceyi bu yolla öğrenecem, bilgilendirme için teşekkürlerr
 

eyegin41

Bronz Üye
Katılım
13 Nis 2021
Mesajlar
131
Tepkime puanı
23
Çocuklar için evde sürekli yabancı dil konuşacak bir bakıcı
 

Ahmet

Altın Üye
Katılım
15 Nis 2021
Mesajlar
503
Tepkime puanı
22
En az yabancı bir dil mutlaka öğrenilmesi gerek
 

Burak

Altın Üye
Katılım
20 Nis 2021
Mesajlar
500
Tepkime puanı
5
Sesli okuma yapmak öğrenmede geliştirmede faydalı
 
Üst