Dropshipping yapmak

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Kimin için: Bir e-ticaret mağazası açmak isteyen, ancak herhangi bir ürünü üretmenin ve hatta müşterilere göndermenin baş ağrılarıyla uğraşmak istemeyenler.
Kazanç: Kar marjı çok yüksek değildir, çünkü birlikte çalışacağınız üretici veya toptancı tüm büyük maliyetleri; üretim, depolama, nakliye vb. karşılayacaktır.
Maliyet: Kar marjı diğer e-ticaret sitelerine göre çok daha düşük olsa da, başlangıç maliyetleri de öyledir. Herhangi bir ürün satın almanız veya depolamanız gerekmediğinden, gerçekten ihtiyacınız olan tek şey web sitesi ve mağazanızı oluşturmak ve yönetmek için e-ticaret teması ve eklentisidir.
Dropshipping, bir e-ticaret işine başlamak için hızlı bir başlangıç yolu gibidir; herhangi bir ürün üretmeniz veya hatta satın almanız gerekmez, bunları depolamanız gerekmez ve hatta birisi satın aldıktan sonra göndermeniz bile gerekmez.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Peki, dropshipping nedir?
Ürünlerini satmak için bir üretici veya bir toptancı ile ortak olduğunuz bir ticaret biçimidir. Temelde mağazayı işletiyorsunuz ve geri kalanı onlar hallederken, siz, yeni müşteriler edinmek ve ürünleri tanıtmak için çalışıyorsunuz.
Bu, e-ticaret yaparak internetten para kazanmanın çok daha kolay bir yoludur ve dahası, ilgili riskler önemli ölçüde daha düşüktür.
Ancak, daha önce de bahsettiğim gibi, bu aynı zamanda kendi ürününüzü oluşturup satmanıza kıyasla, karınızın da çok daha düşük olacağı anlamına gelir.
 

Burak

Altın Üye
Katılım
20 Nis 2021
Mesajlar
500
Tepkime puanı
5
Bu işte kazanan bir iki kişi herkesi çekmeye çalışıyor
 
Üst