Blog yazarak para kazanmak

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Kimin için: Bu, ister biraz ekstra para kazanmak, isterse küçük bir servet kazanmak isteyin, kelimenin tam anlamıyla herkesin deneyebileceği bir şeydir. Ayrıca, dışarıda o kadar çok kazançlı niş var ki hemen hemen herkes için bir seçenek var.
Kazanç: Yazdığınız konuya ve büyük ölçüde ortaya koyduğunuz çabaya bağlıdır. Bununla birlikte, Google blog gelir raporlarına göre, blog yazarları ayda birkaç yüz dolardan 1 milyon dolara kadar kazanıyor.
Maliyet: Başlamanıza yardımcı olacak birçok ücretsiz çözüm bulabilirsiniz, ancak başarılı bir iş kurmak istiyorsanız, büyümenize yardımcı olacak bazı araçlara yatırım (500 TL kadar) yapmanız gerekir.
Bu, muhtemelen uzun vadede internetten para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Hemen hemen herkes için mükemmel ve başlamak için harika bir yazar olmanıza bile gerek yok. Çünkü kolay bir yolu var; serbest meslek sahibi bir makale yazarı bulabilirsiniz.
Ancak, para kazanmaya başlamak için yeterli trafik oluşturmak istiyorsanız, blog yazmanın sürekli ve düzenli olarak üzerinde çalışmanız gereken bir şey olduğu bilmelisiniz.
Ve blog yazarak ayda 5-10.000 TL’den fazla para kazanan blog yazarlarından biri olmak istiyorsanız, o zaman çok çalışmanız gerekir.
Bir diğer önemli unsur da blog için seçtiğiniz niş; büyük bir kitleye sahip olmalı ve bu kitle, yeterli satın alma gücüne sahip olmalıdır.
Blogunuzu büyütmeye devam etmek ve kazancınızı artırmak istiyorsanız bu özellikle önemlidir.
Nişiniz ayrıca aşina olduğunuz bir şey olmalıdır; hakkında bilgi sahibi olduğunuz ve sürekli olarak daha fazlasını öğrenmeye hazır olduğunuz bir konu.
Öyleyse becerilerinizi, tutkularınızı, hobilerinizi, geçmiş işlerinizi düşünün ve blogunuz için bazı konular hakkında fikir edindikten sonra, bu kitlenin potansiyelini araştırmaya başlayın.
Blogdan para kazanmaya gelince, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz vardır; yine de hatırlanması gereken çok önemli bir şey, birkaç strateji uygulayarak birden çok gelir akışı oluşturmaya çalışmanız gerektiğidir.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Blogdan nasıl para kazanılır?
İşte bazı fikirler:
  • Google Adsense kullanın.
  • Satış ortağı yapın.
  • E-kitaplar, online kurslar gibi dijital ürünler oluşturun.
  • İşletmeler ve blog yazarları için danışmanlık hizmetleri sunun.
  • Sponsorlu içerik yayımlayın.
 

Ahmet

Altın Üye
Katılım
15 Nis 2021
Mesajlar
503
Tepkime puanı
22
Eskiden beri hep hayalimde olan şey blog sitemin olması
 
Üst