Bir e-ticaret mağazası kurun

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Kimin için: Online bir işletme kurmak isteyen ve sıkı çalışmaya hazır olanlar.
Kazanç: Her ay ayakta kalmaya yetecek kadar para kazanabilirsiniz veya Trendyol benzeri başarı seviyelerine gidebilirsiniz; her şey ürünlerinize, sağlayabileceğiniz hizmete, nişinizin karlılığına ve pazarlama stratejilerinize bağlıdır. İyi bir ürün yaratmak başarılı olmak için yeterli değildir; başarılı bir e-ticaret işini oluşturan birçok farklı unsur vardır, ancak hepsini doğru yaparsanız olasılıklar çok büyüktür.
Maliyet: Bir e-ticaret işi başlatmak size oldukça pahalıya mal olabilir; teknik alt yapıyı oluşturmak için uzman yardımı gerekecek. Üretim maliyetlerini veya alternatif olarak üçüncü şahıslardan toptan satın alma maliyetlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Malzeme, depolama, nakliye, reklam ve muhasebe yazılımı gibi daha bir çok gider kalemi var.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
E-ticaret işletmelerinde 2 ana seçeneğiniz vardır:
  • Ya tasarladığınız ve ürettiğiniz kendi ürünlerinizi satın (tabii ki tasarımlarınızı sizin için üretmeleri için başkalarına ödeme yapabilirsiniz).
  • Veya toptan fiyata satın aldığınız ve daha sonra daha büyük bir fiyata sattığınız başkaları tarafından oluşturulan ürünleri satabilirsiniz.
İlk seçenek daha büyük karlılık potansiyeline sahiptir; bunun nedeni, bir başkasının ürünlerini sattığınızda her satışta yalnızca küçük bir kar yüzdesi elde edersiniz. Bu durumda, ürünlerden iyi bir kar elde etmek için büyük miktarlarda ürün satmanız gerekir.
 

Burak

Altın Üye
Katılım
20 Nis 2021
Mesajlar
500
Tepkime puanı
5
Normal internet üzerinden mi yapalın
 
Üst