Anket siteleri nasıl çalışır?

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Artık şirketlerin neden anketlere yatırım yaptığını anladığınıza göre, tüm sürecin nasıl işlediğini görelim.
Her şeyden önce, hemen hemen tüm şirketlerin (özellikle büyük şirketlerin) bilinçli kararlar almak için tüketici verilere ihtiyacı olduğunu unutmayın.
Ancak çoğu şirket, kendi başına anket yapmaz.
Bunun yerine, yalnızca anketleri yürütme ve yönetme deneyimine sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda bu tür çalışmalardan eyleme geçirilebilir stratejiler elde etmeyi bilen lider pazar araştırma şirketlerini işe alıyorlar.
Hedeflerine ve bütçelerine bağlı olarak farklı anketler için hedef kitleyi belirler ve anket sorularını geliştirirler.
Ardından, ideal katılımcı profillerine uyan kişilere anket davetleri sunmak için farklı anket siteleriyle ortak olurlar.
Ankete kabul edilen adaylara, gerekli tüm bilgileri doldurmaları için e-posta ile bir davetiye gönderilir.
Anketi yönergelere uygun olarak tamamlayıp gönderdiklerinde, anket siteleri ücreti hesaplarına işler.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Pazar araştırması nedir?
İş dünyasında, test edilmemiş bir fikir kötü bir fikirdir. Şirketler, bir ürünü tasarlamak, üretmek ve pazarlamak için milyonlarca dolar harcamadan önce, tüketicilerin ürünleri satın almak istediğinden emin olmak istiyor. Bu sürece pazar araştırması denir.
Pazar araştırması büyük bir iştir. Büyük şirketler her yıl AR-GE çalışmalarına, ürün testlerine ve anketlere milyarlarca dolar harcıyor. Hepsi hangi logonun en çekici olduğunu, hangi patates cipsinin lezzetinin bağımlılık yaptığını veya tüketicinin nereye para harcamaya hevesli olduğunu belirleme çabasında.
Günümüzde pazar araştırması yapmak isteyen milyonlarca şirket, anket siteleri ile çalışıyor. Anket siteleri, tüketicilerin anketleri doldurmaları için onlara ödüller sunuyor. Tüketiciler doldurdukları her bir anket için nakit para, hediye çekleri veya farklı ödüller kazanılır.
Ödüllü anketler, şirketler ve tüketiciler için potansiyel bir kazan-kazan durumudur. Anket siteleri, hedeflenen pazar araştırması verilerini topluyor ve tüketiciyi zamanını ayırdığı için ödüllendiriyor.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Ayda kaç anket daveti alabilirim?
Aldığınız anket sayısı profilinize bağlıdır. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurmanız daha fazla anket almanıza vesile olur. Bunun nedeni ise, anketlerin genellikle bireylerin sahip olduğu demografik bilgilere uygun şekilde gönderilmesidir.
Aldığınız anket sayısını artırmanın en iyi yolu, tüm sitelere katılmak ve her sitedeki profilinizi tamamlamaktır. Kısacası, anket siteleri hakkınızda ne kadar fazla ayrıntıya sahip olursa, o derece iyi.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Kişisel bilgilerim güvende mi?
Evet, detaylarınız güvende. Gizlilik bu sayfada bulunan Türk anket siteleri için çok önemlidir. Bilgileriniz üçüncü kişilerle sizin izniniz olmaksızın paylaşılmaz ve sadece üye olmayı seçtiğiniz güvenilir anket siteleri tarafından bilinir.
Bu sayfada web adresini verdiğimiz her bir anket panelini test ederek listeye alıyoruz. Kişisel bilgilerin korunması hakkında yeterli önlemi almayan anket siteleri asla listeye giremez.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
Sözleşme yapmak gerekiyor mu?
Hayır. Anketlerden para kazanmak için bağlayıcı herhangi bir sözleşme yapmanıza gerek yoktur. Anket doldurarak para kazandıran siteler size hiçbir şekilde yasal bir yaptırım uygulayamaz.
Ayrıca istediğiniz taktirde hemen üyelikten çıkmanız mümkün. Size E-postayla gönderilen davetlerin en alt kısmında bulunan ”Aboneliği iptal et” linkine tıklamanız yeterli.
 
Üst