Adsense ile para kazanmak

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından bir diğeri web sayfalarında reklam yayınlamaktır. Bir konuyla ilgili bir web sayfası açar, okuyucuları çeker ve bir kez orada olduklarında, belirli bir eylemde bulunduklarında internetten para kazanırsınız.
Reklamcılığın en büyük avantajı, internetten para kazanmak için okuyucunun herhangi bir şeyi satın almak zorunda olmayışıdır. En yaygın olanı okuyucu bir reklamı tıkladığında para kazanmaktır. Aslında bu eylem, dünyadaki en önemli reklam ağının çalışma şeklidir; Google Adsense.
Adsense, kullanım kolaylığı ve reklam veren sayısı sayesinde çok popülerdir. Kolayca kayıt olursunuz ve başvurunuz onaylandıktan sonra küçük bir kod ekleyerek web sitenize reklam koyabilirsiniz.
Adsense ile ne tür reklamların görüneceğini seçemezsiniz; Google, web sitenizin konusuna ve okuyucunun profiline göre otomatik olarak yapmaktan sorumludur. Ve bunun iki avantajı vardır:
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
  • Reklam ile kazanabileceğiniz parayı en üst düzeye çıkartır. Bir reklam ne kadar alakalı ve belirgin olursa, okuyucunun tıklaması o kadar olasıdır.
  • Herhangi bir reklam verenle doğrudan bağlantı kurmak zorunda kalmazsınız. Adsense ağına reklam veren yüz binlerce şirket var.
Satış ortaklığından farklı olarak burada ideal karşılaştırmalar ve analizler yayınlamak yerine, belirli bir konuda genel bilgi sağlayan bir web sayfası oluşturmanız gerekir.
Örneğin, yemek tarifleri, magazin veya finans hakkında bilgi yayınladığınız bir web sayfası oluşturabilirsiniz.
Kazanç potansiyeli temel olarak üç şeye bağlıdır; seçtiğiniz konu, gelen ziyaret sayısı ve reklamları tıklayan ziyaretlerin yüzdesi.
 

Nurullah

Altın Üye
Katılım
3 Nis 2021
Mesajlar
517
Tepkime puanı
461
İlk nokta, konu esastır, çünkü buna göre tıklama başına daha fazla veya daha az para kazanacaksınız.
Örneğin, magazin temalı bir web sitesinde Adsense, parfüm reklamı yapabilir. Ancak, finans konulu bir web sitesinde elbette bir servete mal olan banka veya sigorta reklamları görünür.
Bir okuyucu tıkladığında hangisinde daha fazla para kazanırsınız? Nitekim, ikincisinde. Reklamı yapılan ürün daha pahalı olduğundan reklam veren daha fazla para ödemeye isteklidir.
 

Ahmet

Altın Üye
Katılım
15 Nis 2021
Mesajlar
503
Tepkime puanı
22
Adsense tıklanma ile bağlantılı velhasılikelam
 

Burak

Altın Üye
Katılım
20 Nis 2021
Mesajlar
500
Tepkime puanı
5
Her şeyde adsense çıkıyor karşıma
 
Üst